Centrálny portál edukačných aktivít múzeí SR

Ako sa žilo pod Malými Karpatmi? Zostúp s nami do doby medenej.

Materské školy, Základné školy – 1. stupeň, Základné školy – 2. stupeň, Gymnáziá, Stredné školy, Rodiny a individuálni návštevníci
Malokarpatské múzeum v Pezinku
26.04.2022 - 25.02.2023
slovenský jazyk a literatúra, prírodoveda, vlastiveda, dejepis, výtvarná výchova
Interaktívne (detsky orientované) expozície a výstavy, Tvorivé dielne a workshopy

Nový interaktívny vzdelávací program „Ako sa žilo pod Malými Karpatmi ? Zostúp s nami do doby medenej.“ prezentuje život ľudí v dobe medenej (eneolit). Tento program približuje nie len detskému návštevníkovi dôležité objavy doby medenej, ale zároveň si všíma život našich predkov v regióne pod Malými Karpatmi.

Spolu s prospektorom –  hľadačom medi sa môžu účastníci programu zamýšľať nad spôsobom, ako pátrať po medenej žile alebo rude.  Meď bola prvým kovom, ktorý začali i naši predkovia používať  na výrobu odlievaných nástrojov.

Pri jednej z aktivít programu publikum zistí, čo ľudia v dobe medenej jedli, z čoho pili, ako pestovali obilie, aký vzhľad mal kosák, ktorý používali pri zbere obilných klasov. Tiež sa dozvedia ako ľudia v eneolite vyzerali, do čoho sa odievali a aj na to sú pripravené aktivity počas edukácie.

Vzdelávací program je obohatený o repliky, modely a rekonštrukcie nie len pracovných nástrojov, ktoré si deti budú môcť zobrať do rúk. Obetné rituály a kultové obrady záujmu predovšetkým detských návštevníkov z radu školskej mládeže, keď sa zúčastnia tejto aktivity v improvizovanej jaskyni.

Súčasťou interaktívneho vzdelávacieho  programu sú aj tvorivé dielne, kde sa budú vyrábať jednoduché medené šperky z drôtu, alebo si vyskúšajú suché plstenie vlny.

V prípade záujmu neváhajte kontaktovať Moniku Chvostekovú na telefónnom čísle 0911 404 053 alebo emailovej adrese monika.chvostekova@muzeumpezinok.sk, ktorá Vám zarezervuje termín podľa Vášho výberu. Cena vzdelávacieho programu je 3€ na žiaka. Pedagógovia majú vstup zdarma.

„Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.“

Mohlo by vás zaujímať

V podobnej kategórii sa nachádzajú aj tieto programy

Prešík a Prešinka

Základné školy – 1. stupeň
Malokarpatské múzeum v Pezinku
26.04.2022 - 31.12.2023

Vitajte vo svete Prešíka a Prešinky. Navonok bežní súrodenci, zároveň však trochu vzdialení dnešným deťom. Spoznajte vinohradnícke prostredie, v ktorom žijú. Tam, kde nie je […]

Pezinskí pamiatkoví pátrači

Základné školy – 1. stupeň, Základné školy – 2. stupeň, Gymnáziá, Stredné školy
Malokarpatské múzeum v Pezinku
01.10.2020 - 31.12.2023

„Ako dobre poznáme Pezinok a jeho pamiatky?“ Malokarpatské múzeum v Pezinku ponúka školám po prvýkrát nový vzdelávací program mimo svojej sídelnej budovy. Odkryjeme spolu tajomstvá […]

Prehliadky stálych expozícií Príbeh vína a Dejiny vinohradníctva a vinárstva pod Malými Karpatmi

Základné školy – 1. stupeň, Základné školy – 2. stupeň, Gymnáziá, Stredné školy, Vysoké školy, Návštevníci s hendikepom
Malokarpatské múzeum v Pezinku
01.12.2018 - 31.12.2023

Dozviete sa, čomu sa venovali ľudia v malokarpatskej oblasti v dávnej i nedávnej minulosti, ako vyzeral ich každodenný život a na vlastné oči uvidíte najväčšiu […]