Centrálny portál edukačných aktivít múzeí SR

Jeseň/Zima vo VMGa pre MŠ

Materské školy
Vlastivedné múzeum v Galante
19.09.2023 - 20.12.2023
Lektoráty, Tvorivé dielne a workshopy

Aj na tento školský rok sme si pre škôlkarov pripravili samé zaujímavé a náučné múzejno-pedagogické programy. Na obdobie september-december máme v ponuke:

September – MERKUR

Program: Interaktívna výstava Merkur ponúka pre deti neskutočnú zábavu. Je to posledná šanca užiť si u nás múzejno-pedagogický program, počas ktorého si deti môžu vyskúšať, ako sa spájajú tieto kovové pliešky a ako sa z nich dá niečo vytvoriť.

Spoplatnený program: 0,50 €/dieťa

Október – Čo nás čaká a neminie počas jesene?

Program: Po lete vždy prichádza jeseň, ale čo všetko to znamenalo pre ľudí žijúcich na dedinách? Aké rôzne práce vykonávali? Na čo všetko sa pripravovali? Aké zvyky a tradície máme v tomto období? Na tieto a na veľa iných otázok budeme hravou formou hľadať odpovede.

November – SKLO

Program: Zaujímavá a netradičná výstava, počas ktorej sa oboznámime s prácou dvoch dizajnérok skla. Trošku sa budeme zaoberať aj históriou skla a pozrieme si predmety, ktoré sa nachádzajú v našom múzeu a sú z neho vyrobené. Na konci sa zahráme na dizajnérov a vymyslíme si vlastný predmet, ktorý by sa hodil na našu výstavu.

December – Vianoce

Program: Už klasicky nás čaká v múzeu program, počas ktorého si povieme niečo o zimných tradíciách a zvykoch. Okrem toho nás čakajú aj tvorivé dielničky.

Pre tých náročnejších máme pripravené aj MEDOVNÍČKY, ktoré si deti v rámci programu môžu ozdobiť za poplatok 2€/dieťa.

 

Všetky programy ponúkame v slovenskom aj maďarskom jazyku.

Prihlásiť sa môžete telefonicky: +421 31 780 55 35

alebo e-mailom: domotorova.alena@zupa-tt.sk

Mohlo by vás zaujímať

V podobnej kategórii sa nachádzajú aj tieto programy

Stále programy pre MŠ vo VMGa

Materské školy
Vlastivedné múzeum v Galante
06.10.2021 - 20.12.2023

Pre materské školy sme si pripravili pár programov, z ktorých si môžete vyberať počas celého roka. Téma Vianoce a Veľké noc sú viazané k určitým […]