Centrálny portál edukačných aktivít múzeí SR

Kino v múzeu – Dilili v Paríži

Základné školy – 1. stupeň, Základné školy – 2. stupeň, Gymnáziá, Stredné školy
Malokarpatské múzeum v Pezinku
01.04.2019 - 10.05.2019
dejepis, občianska náuka, etická výchova, výtvarná výchova
Kultúrne programy, Súťaže, Publikácie a multimédiá

Malokarpatské múzeum v Pezinku si pripravilo pre školské skupiny premietanie francúzskeho animovaného filmu Dilili v Paríži počas celého apríla a začiatkom mája 2019 v spolupráci s FILM EUROPE.

„Snímka francúzskeho režiséra a animátora Michela Ocelota rozpráva príbeh malého dievčatka tmavšej pleti Dilili, ktorá so svojim kamarátom Orelom zažíva neobyčajné príhody a približuje divákom dobu „Belle Époque“ – krásne časy francúzskych dejín, na pozadí ktorých sa snímka odohráva. Východiskovým bodom sa stáva fakt, že sú na stope tajného spolku Majstromužov, stojacich za únosmi mladých dievčat v Paríži. A keďže Dilili odvaha nechýba, dobrodružstvo sa môže začať“.

Ocelot v rámci animovaného filmu, určenému najmä detskému divákovi rieši dôležité otázky ako sú feminizmus, mizogýnia (v rámci ako sa tajný spolok správa k ženám, čo má až strašidelný charakter), či xenofóbia ale aj rasovej otázky.

Snímka môže doplniť vyučovanie etiky, prípadne iných predmetov ako dejepis, občianska alebo výtvarná. Tento film odporúčame pre deti od 3. ročníkov vyššie. Francúzsky animovaný film Dilili v Paríži premietame so slovenským dabingom. Cena za dieťa 3 €, pedagogickí zamestnanci majú vstup zdarma. 

Film má dĺžku 1:30 hod. Po filme sme si pre žiakov pripravili aj interaktívny kvíz prostredníctvom tabletov o zaujímavé detské vecné ceny, ktoré nám venovala spoločnosť Saturn Entertaiment Slovensko. Ak by ste boli  limitovaný časom a o tento kvíz nebudete mať záujem, prosím uveďte to pri rezervácií.

Tešíme sa na vašu návštevu

Mohlo by vás zaujímať

V podobnej kategórii sa nachádzajú aj tieto programy

Prehliadky stálych expozícií Príbeh vína a Dejiny vinohradníctva a vinárstva pod Malými Karpatmi

Základné školy – 1. stupeň, Základné školy – 2. stupeň, Gymnáziá, Stredné školy, Vysoké školy, Návštevníci s hendikepom
Malokarpatské múzeum v Pezinku
01.12.2018 - 31.12.2019

Dozviete sa, čomu sa venovali ľudia v malokarpatskej oblasti v dávnej i nedávnej minulosti, ako vyzeral ich každodenný život a na vlastné oči uvidíte najväčšiu […]

Drak vo Svätom Jure

Materské školy, Základné školy – 1. stupeň, Základné školy – 2. stupeň
Malokarpatské múzeum v Pezinku
01.12.2018 - 31.12.2019

Literárne a vlastivedné múzeum vo Svätom Jure spolu s Malokarpatským múzeom v Pezinku pripravili nový vzdelávací program pre deti materských a základných škôl. Prostredníctvom starej […]