Centrálny portál edukačných aktivít múzeí SR

Okná do našich svetov

Materské školy, Základné školy – 1. stupeň, Základné školy – 2. stupeň, Rodiny a individuálni návštevníci, Pedagógovia, Seniori
Pohronské múzeum v Novej Bani, Bernolákova 2, 968 01 Nová Baňa
17.05.2023 - 13.08.2023
výtvarná výchova
Interaktívne (detsky orientované) expozície a výstavy

Pohronské múzeum Nová Baňa a Základná umelecká škola v Novej Bani srdečne pozývajú na výstavu „Okná do našich svetov“, ktorá predstaví práce výtvarného odboru, realizované v rôznych umeleckých technikách. Sú to jedinečné a originálne pohľady na svet okolo nás, ale aj odrazy vnútorného sveta žiakov. Vstúpte s nami do tohto sveta a nechajte sa unášať. Každé vystavené dielo je autentickou kompozíciou výtvarných elementov ako je línia, farba, tvar a emočnou myšlienkovou výpoveďou.

Prihovára sa nám svojím jazykom a pozorným počúvaním /zahľadením/, mení naše myslenie a pohľad na svet. Na výstave budete môcť vidieť práce žiakov všetkých vekových kategórií, od predškolákov až po stredoškolákov. To robí výstavu  veľmi rôznorodou, svojím obsahom aj technikou. Robí ju farebnou a živou. Tieto práce sú odrazom a prostriedkom vyjadrenia ich myšlienok, predstáv a pocitov.  Sú odrazom subjektívneho pohľadu na svet, ktorý ich obklopuje.  Poďme nazrieť cez ich „okná do ich svetov“ plných farieb, fantázie, radosti z hry a z objavovania.

Aj v tomto roku sú práce žiakov realizované v rôznych technikách ako sú  kresba,  grafika, maľba, fotografia,  keramika, enkaustika (maľba voskom), vo veľkej miere je zastúpená aj kombinovaná technika a podmaľba na sklo.

Témy ktoré deti zobrazovali sú rôzne. Budete tu môcť vidieť  portréty, zátišia, zvieracie motívy, fantazijné témy, krajiny, ale aj abstraktné maľby. Mladí umelci tvorili pod pedagogickým vedením Mgr. Žanety Oklápekovej a Mgr. Michaly Lenčovej.

 

 

Pohronské múzeum v Novej Bani, Bernolákova 2, 968 01 Nová Baňa

Mohlo by vás zaujímať

V podobnej kategórii sa nachádzajú aj tieto programy

Koža a kožušina. Od úžitku k luxusu.

Pohronské múzeum v Novej Bani, Bernolákova 2, 968 01 Nová Baňa
10.05.2024 - 08.09.2024

Cieľom výstavy je prezentovanie materiálu kože a kožušiny v kontexte viacerých odborov, histórie regiónu a etnológie, spôsobu remeselného spracovania materiálu a prostredníctvom ukážky rôznych druhov […]