Centrálny portál edukačných aktivít múzeí SR

Potulky po Vietname a Kambodži

Pohronské múzeum v Novej Bani, Bernolákova 2, 968 01 Nová Baňa
10.03.2023 - 14.05.2023
vlastiveda, geografia
Lektoráty

Pohronské múzeum Nová Baňa – organizácia Banskobystrického samosprávneho kraja Vás srdečne pozýva na výstavu „        Potulky po Vietname a Kambodži“, ktorá je výstavou fotografií cestovateľa Jána Grausa.

Ján Graus, sa na svojich fotografiách z ciest snaží zachytiť bežný život tak, ako sa odohráva na uliciach. Ľudia na jeho reportážnych fotografiách sú zachytení v práci, či pri odpočinku a jeho „zátišia“ sú späté s ľudskou činnosťou. Na vystavených fotografiách z jeho dvoch ciest do Vietnamu a Kambodže vidíme to, čím žijú obyčajní Vietnamci, ale aj kus prírodného a kultúrneho dedičstva obidvoch zemí.

Výstava je časťou z rozsiahlejšej výstavy realizovanej v roku 2021 v Revúcej, rodnom meste autora, ktorý teraz žije v Novej Bani.

Na fotografiách z Vietnamu uvidíte zábery z Hanoja, ktoré je jedno z najkrajších ázijských miest a je silno ovplyvnené čínskou kultúrou. Nechýbajú zábery z cisárskeho mesta Hue, jedného z najkrajších ázijských miest.

Kambodža a jej bájny Angkor Wat, nie je len chrám, je to obrovský komplex v ktorom nájdeme desiatky starobylých chrámov patriacich medzi to najkrajšie čo ruka človeka stvorila. Lokalita Angkor Wat je súčasťou svetového dedičstva UNESCO od roku 1992.

Viac už na výstave.

Pohronské múzeum v Novej Bani, Bernolákova 2, 968 01 Nová Baňa

Mohlo by vás zaujímať

V podobnej kategórii sa nachádzajú aj tieto programy

Stretnutia a reminiscencie. Akord života a umenia.

Základné školy – 2. stupeň, Gymnáziá, Stredné školy, Rodiny a individuálni návštevníci, Pedagógovia, Seniori
Pohronské múzeum v Novej Bani, Bernolákova 2, 968 01 Nová Baňa
12.04.2024 - 26.05.2024

Nová výstava Stretnutia a reminiscencie. Akord života a umenia akademického maliara Mariána Rumana a sochára Víta Pacalaja sa koná do 26. mája. Je to tretia […]